Trądzik pospolity, to problem nie tylko nastolatków

Trądzik pospolity jest chorobą skóry, która ma przewlekły charakter. Głównie dotyka osoby młode, ponieważ szacuje się, że ponad 80% osób w wieku dorastania, czyli między 12 a 19 rokiem życia ma przez pewien czas objawy trądziku. Z tego powodu cierpi również coraz więcej osób po 25 roku życia, ponieważ mówimy wtedy o tak zwanym trądziku wieku dorosłego. Trwa on dłużej oraz jest mniej przewidywalny w rozwoju niż wcześniej wspomniany trądzik młodzieńczy. Trądzik wieku dorosłego pozostawiając na skórze również bardzo trudne do usunięcia blizny oraz ślady.

Gdzie zwykle występują zmiany trądzikowe?

Krosty oraz pryszcze są to charakterystyczne objawy trądziku, które najczęściej występują na skórze twarzy, głównie na czole, brodzie, policzkach oraz na plecach, jak i górnej części klatki piersiowej. To charakterystyczny przebieg trądziku młodzieńczego. Zmiany mogą się również pojawić na ramionach czy pośladkach. Natomiast w przebiegu tak zwanego trądziku wieku dorosłego najczęściej dość bolesne wykwity pojawiają się w dolnej partii twarzy, na linii żuchwy oraz w bocznych partiach szyi.

Oferta gabinetu Medilaser

Gabinet Medilaser oferuje wszystkim swoim klientom innowacyjny zabieg Ellipse, który skutecznie poradzi sobie w walce z każdym rodzajem trądziku. Jeżeli jesteś zainteresowany, to zapraszam do zapoznania się z ofertą Medilaser – trądzik zapalny.