Przebarwienia – jak je skutecznie zlikwidować?

Przebarwienia potrafią przybierać przeróżną postać piegów oraz plamek w różnych rozmiarach i kolorze, który jest zazwyczaj ciemniejszym niż odcień naszej skóry. Wielu z przebarwień można usunąć, ale trzeba uzbroić się w cierpliwość, jak i odpowiednie kosmetyki. Jak zatem usunąć przebarwienia z twarzy? Czy damy radę to zrobić domowymi metodami czy konieczna będzie pomoc specjalisty?

Przebarwienia skąd się biorą?

Za każdymi przebarwieniami stoi melanina, czyli barwnik, który odpowiada za kolor skóry każdego człowieka. Przebarwienia, które pojawiają są efektem miejscowego oraz nieprawidłowego nagromadzenia się melaniny. Natomiast przebarwienia na twarzy pojawiają się, gdy produkcja melaniny nagle gwałtownie się zwiększa. Zazwyczaj dzieje się tak, ponieważ:

  • skóra jest nadmiernie eksponowana na słońcu
  • mamy problemy ze zdrowiem, zaburzenia hormonalne, chora tarczyca lub jajniki
  • stosujemy antykoncepcję hormonalną
  • jesteśmy w ciąży

Szybką oraz najskuteczniejszą metodą na pozbycie się przebarwień są oczywiście zabiegi kosmetyczne. Gabinet Medilaser we Wrocławiu specjalizuje się w laseroterapii oraz medycynie estetycznej. Oferuje swoim klientom innowacyjny zabieg Ellipse, który skutecznie walczy z wszelkimi problemami skórnymi. Jest to zabieg bezbolesny, a efekty widoczne są już po pierwszej sesji. Nasz gabinet oferuje także zabiegi z zakresu depilacji laserowej. Sprawdźcie ofertę –  depilacja laserowa w salonie Medilaser we Wrocławiu.