Czym jest trądzik zapalny?

Trądzik jest to choroba skóry, wywołana zakażeniem mieszków włosowych i gruczołów łojowych. Występuje wskutek nadmiernego wydzielania się sebum. W takim zaburzeniu niestety łój prowadzi do zamykania porów naszej skóry, co w następstwie powoduje zakażenie bakteryjne, głównie takimi bakteriami jak Propionibacterium acnes. W zależności od rodzaju trądziku, jego objawy są różne. Mogą być bardziej lub mniej intensywne oraz pojawiać się w bardzo różnych miejscach skóry ciała i twarzy. Bardzo ważna jest diagnoza konkretnego rodzaju trądziku, ponieważ jest ona niezbędna, aby leczenie było skuteczne.

Trądzik zapalny

Trądzik zapalny jest to rodzaj schorzenia, który powstaje w momencie, gdy ściana mieszka włosowego zostaje przerwana. Ten problem dermatologiczny charakteryzuje się pojawianiem się podskórnych grudek, które mają stałą konsystencję oraz średnicę nie przekraczającą 1 cm. W zależności od specyfiki zmian skórnych przy trądziku zapalnym, wyróżnia się: trądzik grudkowy, trądzik krostkowy, trądzik guzkowy oraz trądzik torbielowy.

Zabieg Ellipse skuteczny w walce z trądzikiem

Gabinet Medilaser proponuje wszystkim swoim klientom innowacyjny oraz bezbolesny zabieg Ellipse, który skutecznie radzi sobie z każdym rodzajem trądziku oraz takimi niedoskonałościami jakimi są blizny czy rozstępy. Doświadczony personel gabinetu podchodzi z pełnym profesjonalizmem do każdego pacjenta. Jeżeli jesteś zainteresowany zabiegiem Ellipse, aby skutecznie zwalczyć niedoskonałości swojej skóry, to zapraszam do zapoznania się z ofertą na medilaser.pl.